Ассанж уклав угоду с урядом США та вийшов на свободу

Ассанж уклав угоду с урядом США та вийшов на свободу

Одразу після виходу з виправної установи засновник WiliLeaks вилетів до Австралії.

Засновник порталу WikiLeaks Джуліан Ассанж уклав угоду з Міністерством юстиції США, після чого американська влада припинила його переслідувати. Про це повідомляється на сторінці WikiLeaks в X.

Згідно з угодою з Мін’юстом США журналіст визнав себе винним за одним пунктом обвинувачення у шпигунстві. Це передбачало тюремний строк на 5 років для Ассанжа. Але оскільки він відсидів у британській в’язниці аналогічний термін, тож суд 24 червня відпустив його на свободу під заставу.

Одразу після виходу з виправної установи засновник WiliLeaks відбув до Австралії, де наразі знаходиться його родина. Влада США також відмовилася від спроб екстрадиції журналіста і припинила його переслідування.

Як Біткоїн допоміг WiliLeaks та Джуліану Ассанжу

Ассанж став відомим завдяки тому, що розкрив на своєму порталі WikiLeaks таємниці американського Білого дому. Через це Мін’юст звинуватив журналіста в шпигунстві. Оприлюднена інформація стосувалася військових конфліктів за участю США в Іраку та Афганістані. За цими звинуваченнями Ассанжу загрожував тюремний термін до 175 років.

Попри тотальну блокаду WikiLeaks майже ніколи й не відчувала нестачі в коштах. У 2010 році Ассанж використав для донатів біткоїн, оскільки платіжні системи відмовилися обробляти пожертвування для WikiLeaks. Зрештою це рішення дозволило WikiLeaks продовжувати отримувати фінансову підтримку в усьому світі, попри тиск з боку урядів та фінансових установ.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Вибори в США та політв’язні

В США тема помилування дисидентів стає все більш модною серед політиків в межах президентської кампанії 2024 року. Днями кандидат у президенти США Роберт Кеннеді-молодший у разі своєї перемоги у листопаді цього року пообіцяв випустити з-за ґрат засновника даркнет-маркетплейса Silk Road Росса Ульбріхта. Перед цим схожу обіцянку дав його опонент Дональд Трамп.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024