В Туреччині хочуть оподатковувати операції з біткоїнами

В Туреччині хочуть оподатковувати операції з біткоїнами

У разі прийняття відповідного законопроєкту бюджет країни поповнюватиметься щороку на $113 млн, вважають експерти.

Влада Туреччини розглядає можливість оподаткування операцій з біткоїнами та криптовалютами за ставкою 0,03%. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на власні джерела.

На тлі високої інфляції в країні різні інвестори шукають шляхи, аби застрахуватись від ослаблення ліри. Саме з цих міркувань багато хто з них звертає увагу на біткоїн. За підрахунками експертів, у разі введення такого податку бюджет країни поповнюватиметься на 3,7 млрд лір (близько $113 млн) щороку.

«Влада хоче провести одну з найбільших податкових реформ за останні два десятиліття. Туреччина намагається виправити бюджет, який постраждав від землетрусів у 2023 році», - зазначили джерела видання.

Регулювання у Туреччині

Уряд Туреччини планує прийняти пов'язане з криптовалютами законодавство до кінця 2024 року. Міністр фінансів Мехмет Шимшек оголосив про завершення розроблення відповідних правил ще на початку року. Однак законопроєкт поки що не потрапив до парламенту.

У листопаді 2023 року країна взяла курс на імплементацію правил Групи боротьби з відмиванням грошей (FATF) для виключення з «сірого списку», куди організація включає юрисдикції з недостатніми зусиллями щодо запобігання фінансуванню тероризму. Туреччина у цьому списку є присутньою з жовтня 2021 року.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Покарання у Туреччині

У Туреччині сьогодні існують доволі суворі покарання для представників Біткоїн-індустрії. Зокрема торік засудили колишнього гендиректора збанкрутілої місцевої біржі Thodex Фарука Фатіха Озера та його родичів до 11 196 років тюремного ув'язнення і до штрафу в розмірі 135 млн лір (близько $5 млн).

Річ у тому, що Thodex була однією з найбільших бірж у Туреччині до того, як у квітні 2021 року вона раптово відключилася, а Озер зник безвісти. Понад 400 000 користувачів залишилися без доступу до облікових записів, на яких зберігалося близько $2 млрд.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024