Заарештовано співзасновника фонду Three Arrows Capital

Заарештовано співзасновника фонду Three Arrows Capital

Су Чжу затримали в аеропорту Сінгапуру під час спроби виїхати з країни.

У Сінгапурі заарештували співзасновника збанкрутілого хедж-фонду Three Arrows Capital (3AC) Су Чжу під час спроби покинути країну. Про це повідомили у компанії-ліквідаторі Teneo, передає Cointelegraph.

Чжу затримали в аеропорту Чангі під час спроби вилетіти з країни всупереч ухвалі сінгапурського суду. 25 вересня було задоволено клопотання компанії Teneo про взяття Чжу під варту.

З моменту краху компанії її співзасновники Су Чжу та Кайл Девіс переховувалися від ліквідаторів, хоча й вели при цьому активну діяльність у соціальних мережах. За рішенням суду Сінгапуру Чжу був засуджений до чотирьох місяців тюремного ув'язнення. Аналогічну ухвалу про притягнення до кримінальної відповідальності було винесено і стосовно Девіса, повідомляє Teneo.

Співзасновник 3АС проведе у в'язниці чотири місяці. Протягом цього терміну ліквідатори з ним взаємодіятимуть щодо повернення активів, які належать кредиторам 3АС. Ліквідатори мають намір використати всі можливості, щоб Су Чжу повною мірою виконав ухвалу суду та надав документи, що стосуються ТAC та колишнього менеджера з інвестицій, як під час ув'язнення, так і після виходу на волю. У разі потреби ліквідатори мають право подати до суду для продовження розгляду.

Крах Three Arrows Capital

Three Arrows Capital був одним із найвідоміших хедж-фондів, що проіснував майже 10 років. Під його управлінням знаходилися активи на $10 млрд. Але через фатальні помилки 3AC спіткало банкрутство, а клієнти втратили кошти. Проте керівництву фонду вдавалося довгий час уникати покарання.

На початку кризи 2022 року фонд зробив кілька невдалих інвестицій, що призвело до сумних наслідків. Останнім провалом хедж-фонду стала покупка токенів Luna, які знецінилися повністю.

Щоб утриматися на плаву, 3AC почав ліквідувати свої позиції в інших активах та децентралізованих фінансах. Це спричинило катастрофічні наслідки для інших компаній: BlockFi, Voyager і Celsius, яким згодом довелося оголосити про банкрутство.

Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Після того як ви купили свої перші біткоїни на біткоїн-біржі або лише збираєтесь...
Ігор Королишин 04 жовтня 2022

Санкції щодо 3АС

Грошово-кредитне управління Сінгапуру (MAS) 14 вересня видало засновникам хедж-фонду Three Arrows Capital Кайлу Девісу та Су Чжу припис про заборону ведення діяльності в країні.

Зокрема, підприємцям заборонили працювати у цій юрисдикції з 13 вересня 2023 року терміном у дев'ять років. Зокрема, їм заборонено управляти, виступати як директори або бути акціонерами будь-якої компанії, яка надає послуги на ринку капіталу в Сінгапурі.

Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Компанія зізналася, що слідкує за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Компанія спромоглася вийти на IPO і тепер торгується на фондовій біржі Абу-Дабі. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Мета Noones – підключити Глобальний Південь до світових фінансових систем за допомогою технології пірингових переказів. Володимир Гришенко 05 грудня 2023