Розробники Ordinals хочуть відмовитись від нумерації

Розробники Ordinals хочуть відмовитись від нумерації

Спроба зберегти фіксовані номери записів призвела до ускладнення коду та обтяжила розвиток протоколу.

Записам Ordinals можуть більше не надавати унікальні номери. Відповідну пропозицію вніс у вівторок, 19 вересня, розробник протоколу Bitcoin Ordinals Кейсі Родармор, повідомляє Bitcoin Magazine.

Від початку вироблення протоколу кожному цифровому артефакту, створеному Ordinals, присвоюється унікальний номер. Ці номери, що нагадують серійні, стали невід'ємною ідентифікацією цифрового мистецтва.

При цьому нижчі номери записів історично сприймаються як цінніші, що змушує колекціонерів прагнути зайняти ці заповітні місця в ієрархії номерів. Наприклад, Кейсі Родармор сам є власником затребуваного запису Inscription 0.

Примітно, що зміна не впливає на систему нумерації, яку протокол присвоює окремим сатоші в блокчейні Біткоїна: їм, як і раніше, присвоюватиметься певний числовий бал, що ґрунтується на їхньому розташуванні в блоках.

Родармор, коментуючи потребу змін, заявив, що спроба зберегти стабільні номери записів «призвела до ускладнення коду й утруднила розвиток протоколу».

Пропозиція Родармора може викликати жваву дискусію у спільноті Ordinals. Проте варто зауважити, що сам Родармор вважає цю систему нестабільною.

Тим часом частина експертів, у тому числі Чарлі Спірс із Luxor, підтримала цей крок. «Номери записів – це шиткоїни, і надмірна увага призвела до непродуманих протокольних рішень і дивної динаміки ринку», – заявив Спірс.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що відбувається з ринком записів Ordinals

Місячний обсяг торгів токенами, випущеними на основі протоколу Ordinals, починаючи з травня скоротився більш ніж на 97%. Популярність записів Ordinals різко зросла у другому кварталі 2023 року і до травня досягла свого піку, проте відтоді почала стрімко знижуватися.

Зменшення обсягу може бути витлумачено як сигнал про зниження інтересу ринку до токенів, що базуються на записах Ordinals.

Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Компанія зізналася, що слідкує за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Компанія спромоглася вийти на IPO і тепер торгується на фондовій біржі Абу-Дабі. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Мета Noones – підключити Глобальний Південь до світових фінансових систем за допомогою технології пірингових переказів. Володимир Гришенко 05 грудня 2023