Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн дорожчає, кити нарощують запаси BTC, вартість біткоїн-транзакцій зросла, складність майнінгу впала, Казахстан втрачає частку в глобальному хешрейті, Бутан виявився біткоїн-майнером, MicroStrategy вийшла в прибуток, а Block розробив наночип для майнінгу.

Курс біткоїна зростає четвертий місяць поспіль

Курс біткоїна зростає у місячному вимірі із січня, а період безперервного зростання досяг максимуму за два роки.

Він розпочинав цього року з курсу $16 500, зростання його вартості з початку року становить понад 72%. Ціна значно зросла в січні та березні, а в лютому та квітні спостерігалася переважно бічна корекція.

Кити у квітні купили BTC на $1,8 млрд

Біткоїн-кити купили BTC на суму близько $1,8 млрд з другої половини квітня, коли курс був вищим за позначку $30 000.

Той факт, що кити завершили квітень на сильній ноті, попри те, що ринок все ще не визначився у своєму напрямі, є позитивним знаком, оскільки він показує, що великі інвестори, як і раніше, дотримуються «бичачих» переконань.

У мережі Біткоїна різко зросли комісії

Сукупний обсяг комісій у мережі Біткоїна досяг максимуму з 2021 року – 2,4 BTC на годину.

Максимум за 23 місяці досягнуто внаслідок значного зростання попиту на простір блоку. Головним фактором зльоту розміру комісій стали записи Ordinals, які займають набагато більше місця у блоці, порівняно з традиційними транзакціями.

Складність майнінгу вперше знизилася цього року

Після чергового перерахунку складності майнінгу Біткоїна 4 травня показник знизився на 1,45%, до 48,01 T. Середній хешрейт мережі становив 343,07 EH/s, а видобуток нового блоку займає орієнтовно 10 хвилин 10 секунд.

До цього складність майнінгу Біткоїна становила 48,71 T. Хешрейт мережі у минулому перерахунку досяг 348,60 EH/s, а видобуток нового блоку займав у середньому 9 хвилин 50 секунд.

Частка Казахстану в глобальному хешрейті продовжує падати

Сьогодні частка Казахстану у світовому хешрейті Біткоїна становить 4%.

У 2021 році Казахстан утримував друге місце у світі з видобутку біткоїнів із показником глобального хешрейту на рівні 18%. Але ситуація кардинально змінилася.

Держбанк Бутану вже давно майнить BTC

Державний інвестиційний банк королівства Бутан Druk Holding & Investments заявив, що вже давно займається майнінгом біткоїнів. Це стало відомо на тлі скандалів з інвестуванням у BlockFi та Celsius.

Взявся за видобуток BTC кілька років тому, коли ціна біткоїна становила близько $5000.

MicroStrategy знову стала прибутковою

Компанія MicroStrategy отримала прибуток $94 млн за підсумками першого кварталу 2023 року.

MicroStrategy не тільки дотримується стратегії Hodl, а й продовжує планомірно нарощувати власні біткоїн-резерви. На даний час вони становлять 140 000 BTC, що є найвищим показником серед усіх громадських компаній у світі.

Компанія Джека Дорсі представила прототип наночипа для майнінгу

Компанія Block, що належить Джеку Дорсі, оголосила про завершення розробки прототипу чипа для ASIC-майнера з відкритим вихідним кодом.

В опублікованому блог-пості представники компанії пояснили, що розробка «асіків» є складною як з технічного, так і з фінансового погляду. За допомогою таких ініціатив Block прагне мінімізувати централізацію майнінгу та відповідного обладнання, оптимізуючи інновації для розширення екосистеми видобутку біткоїнів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Покупці звернули увагу на продукти компанії на тлі негативних новин про її конкурента – Ledger. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Невизначеність щодо перемовин про підняття стелі держборгу США впливає на інвесторів. Дмитро Харьков 26 травня 2023