Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

BTC дорожчає через First Republic Bank, LN порівняли з Mastercard і Visa, Україна врегулює Біткоїн-індустрію, прокинувся давній біткоїн-кит, зростання кореляції біткоїна та золота, Greenidge розмістить свої майнери у Core Scientific, скільки грошей у голови Binance.

Криза First Republic Bank спровокувала зростання курсу BTC

Біткоїн додав понад $1000 за одну добу через загострення кризи First Republic Bank.

Акції банку відреагували миттєвим падінням на 50%, оскільки інвестори стурбовані, що обсягу його резервів буде недостатньо для виконання усіх зобов'язань.

Lightning Network виявилася в тисячу разів дешевшою за Mastercard і Visa

Середня ставка комісії через Lightning Network становить 0,0029% від відправленої суми, що у тисячу разів дешевше, ніж платіжні системи Mastercard або Visa.

Так, стягувана плата за 1 BTC, надісланий через мережу Lightning, сьогодні становить 3000 сатоші.

Україна оновить регулювання Біткоїн-індустрії до кінця року

У Верховній Раді завершують підготовку оновленого законопроєкту про віртуальні активи, який можуть подати на розгляд парламентаріїв уже цього літа, а ухвалити – до кінця року.

У документі докладно опишуть профільні поняття про цифрові активи та закладуть основні принципи оподаткування компаній, які працюють із біткоїном та криптовалютами.

Клієнти банку з групи Raiffeisen зможуть інвестувати у біткоїн

Австрійський банк Raiffeisenlandesbank Niederösterreich-Wien (RLB NÖ-Wien), що входить до Raiffeisen Banking Group, надасть своїм клієнтам можливість інвестувати в біткоїн.

Тепер для клієнтів банку інвестиції в біткоїн будуть представлені поряд з іншими послугами, такими як купівля паїв біржових фондів, дорогоцінних металів та товарів.

Прокинувся біткоїн-кит, який спав 12 років

У мережі Біткоїна прокинулася BTC-адреса, яка була неактивною 12 років. За даними блокчейну, спляча адреса, що містить 1000 BTC (близько $27,5 млн), раптово активувалася. З неї здійснили чотири транзакції по 100 BTC кожна, заплативши комісію у розмірі 1902 сатоші ($5,2).

Деякі користувачі навіть почали підозрювати, що це біткоїни Сатоші Накамото.

Кореляція BTC із золотом досягла дворічного максимуму

30-денна ковзна кореляція біткоїна із золотом досягла дворічного максимуму – 57%.

Кореляція між активами почала стрімко зростати з березня цього року. Головною причиною стала банківська криза і перетікання капіталу з фіату в захисні активи на кшталт біткоїна та золота.

Greenidge розмістить майже 7000 майнерів на об'єктах Core Scientific

Компанія Greenidge Generation Holdings Inc розмістить 6914 майнерів на об'єктах Core Scientific у Далтоні (штат Джорджія) та Калверт-Сіті (штат Кентуккі).

У Greenidge заявили, що мають намір додатково встановити на власних об'єктах по всій країні ще 1500 майнерів. Завдяки реалізації всіх ініціатив компанія розраховує отримати близько $7,5 млн додаткового річного прибутку.

Статки голови Binance оцінили в $28 млрд

СЕО біржі Binance Чанпен Чжао з капіталом $28 млрд увійшов до трійки «фінансових титанів» за версією видання Bloomberg.

Втім дані про добробут Чжао можуть бути недостовірними, оскільки Binance не публікує свої фінансові показники та частку голови. Це підтвердив і сам бізнесмен, заявивши: «Усі цифри неправильні. У мене й близько немає стільки».

В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу Сушіння какао-бобів за допомогою «асіків» відбувається втричі швидше, ніж на сонці. Володимир Гришенко 04 грудня 2023
Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Для цього влада країни планує використовувати Суверенний фонд добробуту Катару. Євген Комчук 04 грудня 2023
Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Капіталізація головного цифрового активу досягла $811 млрд, а Berkshire Hathaway – $779 млрд. Володимир Гришенко 04 грудня 2023