Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet.

Goldman Sachs назвав біткоїн активом року

Біткоїн у 2023 році випередив усі традиційні інвестиційні активи за прибутковістю. В абсолютних цифрах біткоїн з початку року подорожчав на 51%. Курс BTC перевищив $28 000, і банківські аналітики очікують на продовження зростання.

Біткоїн випередив акції компаній засновників інформаційних технологій (+15%), постачальників послуг зв'язку (+15%), споживчих товарів (+11%), індекс Russell 1000 Growth (+10%), золото (+4%) та індекс S&P 500 (+4%).

Індекс жадібності та страху рекордно зростає

Цього тижня Індекс жадібності та страху досяг значення 68, що є найвищим показником з листопада 2021 року, коли курс BTC становив $69 000.

Значення індексу 68 відображає те, що більшість учасників ринку очікують подальшого зростання курсу BTC і поспішають накопичити додаткові запаси.

На ринку біткоїна стає дедалі більше ходлерів

Зараз 68% усіх здобутих монет контролюються ходлерами, що утримують коїни не менше одного року.

Спостерігається зростання частки ходлерів у всіх основних категоріях. Зокрема, частка ходлерів з утриманням монет протягом двох і більше років становить 55%, понад три роки – 40%, понад п'ять – 28% та понад сім – 20%.

Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення

Правоохоронці затримали у Підгориці (Чорногорія) засновника компанії Terraform Labs До Квона. Він намагався вилетіти до Дубая за підробленими документами.

Через кілька годин після затримання федеральна прокуратура Нью-Йорка звинуватила До Квона у шахрайстві з цінними паперами, а також у введенні інвесторів в оману.

Складність майнінгу продовжує зростати

Складність майнінгу Біткоїна після чергового перерахунку досягла 46,84 T, що майже на 7,5% більше показників двотижневої давності.

Середній хешрейт мережі становить 335,23 EH/s. Блок зараз видобувається в середньому за 9 хвилин 18 секунд.

Уряд США є одним з найбільших біткоїн-китів

З 2020 року уряд США конфіскував близько 215 000 біткоїнів. Зараз на його рахунках зберігається понад 205 000 BTC.

Уряд США регулярно продає конфісковані біткоїни, але не завжди вдало.

Білий дім представив економічний звіт про біткоїн

Білий дім представив велику «Економічну доповідь президента», в якій є розділ «Цифрові активи: переосмислення економічних принципів». У цьому розділі докладно описується біткоїн, його функціональність та «можливі переваги».

Варто зазначити, що адміністрація президента США не взяла до уваги фундаментальні показники біткоїна, які роблять його цінним.

Вийшла нова версія биткоїн-гаманця Wasabi Wallet

Розробники Wasabi Wallet випустили нову версію гарячого біткоїн-гаманця 2.0.3, яка повертає функцію Coin Control (контролю над монетами).

Coin Control дозволяє безпосередньо контролювати власні UTXOs (невитрачені виходи транзакцій), таким чином підвищуючи конфіденційність. Розробники компанії усунули слабкі місця попередніх версій і повернули цю опцію користувачам.

США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів У новому законопроєкті про оподаткування повністю відсутні нові положення щодо видобутку цифрових валют. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Місячний приріст резервів цієї категорії власників досяг історичного максимуму і становив 24 600 біткоїнів. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Інвестори не очікують проблем з ліквідністю у разі чергового підвищення ліміту держборгу в США. Дмитро Харьков 29 травня 2023