Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Третій Bitcoin Meetup Kyiv, активне зростання курсу BTC, інтерес мільйонерів до біткоїна, зміна складності майнінгу, проблеми майнерів у Техасі, порятунок найстарішого національного парку Африки, продаж біткоїнів Marathon Digital, кредит для Core Scientific, Binance купує біржу та «біткоїн-збори» в Узбекистані.

У Києві пройшов третій Біткоїн-мітап

Третій Bitcoin Meetup Kyiv, організований Bitcoin Magazine Україна, було присвячено економічним та технологічним аспектам розвитку Біткоїн-екосистеми. Біткоїн-розробник Гліб Науменко розповів про причини появи Біткоїна, а CTO у Stroom.network В’ячеслав Жигулін – про перспективи протоколу другого рівня.

Такі ініціативи створюють умови для глибокого й систематичного занурення в основні питання Біткоїн-сфери та сприяють сталому зростанню Біткоїн-ком’юніті в Україні.

Січень став найкращим місяцем для BTC з 2021 року

За перший місяць 2023 року курс біткоїна зріс на 38% щодо долара США, що є найкращим показником з жовтня 2021 року.

Головними факторами зростання вартості активу стало збільшення попиту серед приватних та інституціональних інвесторів, а також ліквідація коротких позицій трейдерів. Їхні збитки від примусового закриття угод на продаж становили $495 млн.

Понад 80% мільйонерів цікавляться біткоїном

За останній рік близько 82% доларових мільйонерів замовляли консультаційні послуги щодо можливого інвестування в біткоїн.

Традиційно ця категорія інвесторів більш консервативна, адже зосереджена на зберіганні раніше накопиченого капіталу. Однак серед них зростає розуміння переваг біткоїна у сучасному глобальному світі зі значними макроекономічними ризиками.

Складність майнінгу продовжує зростати

Після чергового перерахунку складність майнінгу Біткоїна досягла 39,35 Т, що майже на 5% більше за показники двотижневої давності.

При цьому хешрейт мережі становить 294,98 EH/s. Зростання цих показників обумовлено збільшенням вартості BTC. Це, своєю чергою, призводить до підключення нового майнінгового обладнання, оскільки видобуток біткоїнів стає дедалі вигіднішим.

У Техасі майнери призупинили роботу через шторм

Біткоїн-майнерам у Техасі довелося призупинити видобуток монет через негоду. Крижаний шторм призвів до пошкодження обладнання та стрибка цін на електроенергію.

Шторм, що обрушився на американський штат Техас, залишив без світла понад 250 000 жителів, що спровокувало зростання цін на електроенергію. У зв'язку з цим місцеві майнери відключили своє обладнання заради зниження навантаження на електромережу.

Майнінг врятував від банкрутства найстаріший національний парк Африки.

Національний парк Вірунга в Демократичній Республіці Конго став першим парком у світі, де майнять біткоїни.

Останніми роками парк опинився на межі виживання. Спалах лихоманки Ебола, напади повстанців, фінансові труднощі та нестача персоналу – лише частина негараздів, які ледь не спричинили його зникнення. Рятівним колом став майнінг біткоїна.

Marathon Digital вперше за два роки продав біткоїни

Велика майнінгова компанія Marathon Digital продала на початку лютого 1500 BTC. Це перший продаж монет майнером за два роки.

Компанія дочекалася виходу зі стадії капітуляції (коли ринкова ціна спускалася нижче за ціну реалізації) і продала частину своїх монет. Менеджмент повідомляє, що Marathon Digital потрібні кошти на покриття операційних витрат.

Core Scientific домовився про кредит у $70 млн

Майнінгова компанія Core Scientific, яка зараз проходить процедуру банкрутства, домовилася з інвестиційним банком B. Riley про виділення $70 млн кредиту. Схвалити його тепер має суд у справах про банкрутство Південного округу Техасу в Х'юстоні.

Цей кредит дозволить Core Scientific погасити кредитну лінію у розмірі $75 млн, відкриту великими акціонерами компанії. Майнер вважає, що ці кошти також дозволять підтримувати його операційну діяльність упродовж 15 місяців.

Binance купила південнокорейську біржу Gopax

Компанія Binance Holdings Ltd. придбала контрольний пакет акцій проблемної південнокорейської біткоїн-біржі Gopax.

Завдяки придбанню цієї платформи Binance повертається на ринок Південної Кореї, який вона залишила у 2021 році через низькі обсяги торгів.

Біткоїн-компанії в Узбекистані за рік сплатили $310 000 зборів

У 2022 році ліцензовані біткоїн-компанії сплатили до державного бюджету Узбекистану сумарно 3,5 млрд сум (понад $310 000).

Йдеться про виплати до бюджету, які з'явилися після оновлення системи ліцензування та запровадження системи фіксованих зборів за здійснення діяльності у сфері обігу біткоїна та криптовалют.

В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу Сушіння какао-бобів за допомогою «асіків» відбувається втричі швидше, ніж на сонці. Володимир Гришенко 04 грудня 2023
Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Для цього влада країни планує використовувати Суверенний фонд добробуту Катару. Євген Комчук 04 грудня 2023
Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Капіталізація головного цифрового активу досягла $811 млрд, а Berkshire Hathaway – $779 млрд. Володимир Гришенко 04 грудня 2023