Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Зростання курсу біткоїна через уповільнення інфляції в США, зниження обсягу щоденних BTC-переказів, випуск «Академії Сейлора», експеримент із зарплати в біткоїнах, біткоїн-облігації в Сальвадорі, падіння темпу встановлення біткоїн-банкоматів, кінець розпродажу майнерами запасів BTC, нова модель «асіка».

Уповільнення інфляції у США сприяє оптимізму китів

Інфляція у США знизилася до 6,5% річних проти 9,1% пів року тому.

Консенсус-прогноз аналітиків також становив 6,5%. Уповільнення зростання цін у найбільшій економіці світу сприяло зростанню попиту на BTC з боку інвесторів і трейдерів. Відповідно зріс і курс біткоїна.

Обсяг щоденних переказів у мережі Біткоїна впав до $5,8 млрд

Щоденний обсяг переказів у мережі Біткоїна знизився до $5,8 млрд, що відповідає рівню 2020 року.

Коригування величини переказів відбувається навіть швидше, ніж зменшення капіталізації активу під час ведмежого циклу. Головні чинники, що пояснюють таку тенденцію, полягають у виведенні монет у холодне зберігання, низькій інституційній діяльності та багаторазовому падінні фіатної вартості BTC порівняно з історичними максимумами минулого року.

«Академія Сейлора» за рік випустила 16 000 біткоїнерів

За підсумками 2022 року понад 16 200 студентів пройшли онлайн-курс «Біткоїн для всіх» в «Академії Сейлора» (Saylor Academy).

До Топ-3 найпопулярніших курсів серед студентів увійшли англійська мова, «Біткоїн для всіх» та курс з комп'ютерних наук. На початку 2023 року всі випускники отримали сертифікати «Академії Сейлора» за підписом засновника.

У Бельгії чиновник уже рік отримує зарплату в біткоїнах

Наприкінці січня 2022 року член бельгійського парламенту Крістоф де Букелаєр став першим європейським політиком, який почав отримувати зарплату в біткоїнах. Через рік політик вирішив підбити підсумки експерименту.

Букелаєр вбачає своє рішення правильним, оскільки тепер Бельгія вважається лояльною до Біткоїна країною. Також він спонукав місцевих чиновників до самоосвіти в галузі цифрових активів.

У Сальвадорі схвалили випуск біткоїн-облігацій

Парламент Сальвадору ухвалив закон, що дозволяє випуск облігацій, забезпечених BTC. Закон «Про страхування цифрових активів» передбачає випуск цінних паперів на основі біткоїна на загальну суму $1 млрд.

Закон також передбачає створення державного агентства, що регулюватиме торгівлю цінними паперами, забезпеченими цифровими активами, і ставить за мету захист прав покупців таких бондів.

За пів року у світі встановили майже 100 біткоїн-банкоматів

У другій половині 2022 року у світі встановили 94 біткоїн-банкомати. Для порівняння: у першій половині року ця цифра була на рівні 4169 пристроїв.

Сьогодні у світі працює 38 641 такий пристрій. США та Канада залишаються лідерами за кількістю встановлених біткоїн-банкоматів. Наприкінці п'ятірки лідерів – Іспанія, Австралія та Польща.

Майнери більше не розпродають запаси BTC

Уперше з вересня 2022 року чистий баланс майнерів став позитивним, тобто вони знову почали накопичувати BTC.

З початку року майнери додали близько 5000 BTC у свої резерви, таким чином вимушений розпродаж монет завершився. Якщо ця тенденція триватиме й у наступні тижні, можна буде стверджувати про закінчення капітуляції майнерів під час цього ведмежого циклу.

Bitmain представив нову модель ASIC-майнера

Китайська компанія Bitmain представила нову модель ASIC-майнера – S19j Pro+ потужністю до 122 Тх/с.

Новий пристрій є модернізованою версією популярної моделі S19j Pro та споживає 3355 Вт. Ефективність майнера становить 27,5 Джоуля на терахеш. Загальна продуктивність нової моделі на 10% вища, ніж у версії S19j Pro.

Оператор біткоїн-банкоматів Coin Cloud збанкрутував Оператор біткоїн-банкоматів Coin Cloud збанкрутував Борги компанії перед кредиторами оцінюються у суму до $500 млн. Євген Комчук 09 лютого 2023
Bitcoin Magazine Україна випустить свій перший друкований номер Bitcoin Magazine Україна випустить свій перший друкований номер Перше в Україні друковане видання про Біткоїн презентують 17 лютого у Києві на конференції «Follow Bitcoin». Bitcoin Magazine 09 лютого 2023
Крейг Райт програв суд за авторські права на Біткоїн Крейг Райт програв суд за авторські права на Біткоїн Це рішення є останнім у низці судових справ, програних фейковим Сатоші Накамото. Євген Комчук 09 лютого 2023