Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Зростання курсу біткоїна через уповільнення інфляції в США, зниження обсягу щоденних BTC-переказів, випуск «Академії Сейлора», експеримент із зарплати в біткоїнах, біткоїн-облігації в Сальвадорі, падіння темпу встановлення біткоїн-банкоматів, кінець розпродажу майнерами запасів BTC, нова модель «асіка».

Уповільнення інфляції у США сприяє оптимізму китів

Інфляція у США знизилася до 6,5% річних проти 9,1% пів року тому.

Консенсус-прогноз аналітиків також становив 6,5%. Уповільнення зростання цін у найбільшій економіці світу сприяло зростанню попиту на BTC з боку інвесторів і трейдерів. Відповідно зріс і курс біткоїна.

Обсяг щоденних переказів у мережі Біткоїна впав до $5,8 млрд

Щоденний обсяг переказів у мережі Біткоїна знизився до $5,8 млрд, що відповідає рівню 2020 року.

Коригування величини переказів відбувається навіть швидше, ніж зменшення капіталізації активу під час ведмежого циклу. Головні чинники, що пояснюють таку тенденцію, полягають у виведенні монет у холодне зберігання, низькій інституційній діяльності та багаторазовому падінні фіатної вартості BTC порівняно з історичними максимумами минулого року.

«Академія Сейлора» за рік випустила 16 000 біткоїнерів

За підсумками 2022 року понад 16 200 студентів пройшли онлайн-курс «Біткоїн для всіх» в «Академії Сейлора» (Saylor Academy).

До Топ-3 найпопулярніших курсів серед студентів увійшли англійська мова, «Біткоїн для всіх» та курс з комп'ютерних наук. На початку 2023 року всі випускники отримали сертифікати «Академії Сейлора» за підписом засновника.

У Бельгії чиновник уже рік отримує зарплату в біткоїнах

Наприкінці січня 2022 року член бельгійського парламенту Крістоф де Букелаєр став першим європейським політиком, який почав отримувати зарплату в біткоїнах. Через рік політик вирішив підбити підсумки експерименту.

Букелаєр вбачає своє рішення правильним, оскільки тепер Бельгія вважається лояльною до Біткоїна країною. Також він спонукав місцевих чиновників до самоосвіти в галузі цифрових активів.

У Сальвадорі схвалили випуск біткоїн-облігацій

Парламент Сальвадору ухвалив закон, що дозволяє випуск облігацій, забезпечених BTC. Закон «Про страхування цифрових активів» передбачає випуск цінних паперів на основі біткоїна на загальну суму $1 млрд.

Закон також передбачає створення державного агентства, що регулюватиме торгівлю цінними паперами, забезпеченими цифровими активами, і ставить за мету захист прав покупців таких бондів.

За пів року у світі встановили майже 100 біткоїн-банкоматів

У другій половині 2022 року у світі встановили 94 біткоїн-банкомати. Для порівняння: у першій половині року ця цифра була на рівні 4169 пристроїв.

Сьогодні у світі працює 38 641 такий пристрій. США та Канада залишаються лідерами за кількістю встановлених біткоїн-банкоматів. Наприкінці п'ятірки лідерів – Іспанія, Австралія та Польща.

Майнери більше не розпродають запаси BTC

Уперше з вересня 2022 року чистий баланс майнерів став позитивним, тобто вони знову почали накопичувати BTC.

З початку року майнери додали близько 5000 BTC у свої резерви, таким чином вимушений розпродаж монет завершився. Якщо ця тенденція триватиме й у наступні тижні, можна буде стверджувати про закінчення капітуляції майнерів під час цього ведмежого циклу.

Bitmain представив нову модель ASIC-майнера

Китайська компанія Bitmain представила нову модель ASIC-майнера – S19j Pro+ потужністю до 122 Тх/с.

Новий пристрій є модернізованою версією популярної моделі S19j Pro та споживає 3355 Вт. Ефективність майнера становить 27,5 Джоуля на терахеш. Загальна продуктивність нової моделі на 10% вища, ніж у версії S19j Pro.

В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу Сушіння какао-бобів за допомогою «асіків» відбувається втричі швидше, ніж на сонці. Володимир Гришенко 04 грудня 2023
Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Для цього влада країни планує використовувати Суверенний фонд добробуту Катару. Євген Комчук 04 грудня 2023
Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Капіталізація головного цифрового активу досягла $811 млрд, а Berkshire Hathaway – $779 млрд. Володимир Гришенко 04 грудня 2023