Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Оновлення Bitcoin Core, Binance Pay не додадуть до «Дії», Україна представила проєкт е-гривні та адаптує закон «Про віртуальні активи» до норм ЄС, у Сальвадорі з'явився офіс Біткоїна, Бразилія врегулює Біткоїн-індустрію, мер Маямі залишається вірним BTC, Binance купила біржу.

Вийшла нова версія Bitcoin Core

Вийшла нова версія програмного забезпечення Біткоїна – Bitcoin Core (24.0). Над оновленням протоколу 112 розробників працювали близько сімох місяців.

Головною зміною протоколу стала модифікація статусу опції Replace-by-Fee (RBF). Раніше її можна було додавати на вибір користувача, а тепер вона почала використовуватися за умовчанням.

Україна не інтегруватиме Binance Pay до «Дії»

Український уряд не планує інтегрувати платіжний сервіс Binance Pay до державної програми «Дія». Про це Bitcoin Magazine розповів заступник міністра цифрової трансформації з розвитку ІТ Олександр Борняков.

За його словами, питання впровадження іноземних платіжних сервісів, зокрема Binance Pay, до системи державних сервісів «Дія» поки що не стоїть.

В Україні представили проєкт е-гривні: чому це погано

Національний банк України 28 листопада представив проєкт концепції е-гривні.

У НБУ вважають, що е-гривня «зможе ефективно виконувати звичайні функції грошей і стане доповненням готівкової та безготівкової форми гривні». Однак одночасно держава отримує повний контроль над коштами своїх громадян і зможе вилучати їх чи блокувати в односторонньому порядку.

Україна почала адаптувати закон «Про віртуальні активи» до норм ЄС

Українська влада почала доопрацьовувати закон «Про віртуальні активи» відповідно до положень європейського законопроєкту про регулювання Біткоїна та криптовалют (MiCA).

Зокрема, 1 грудня відбулося перше засідання консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів, організоване НКЦПФР. На ньому стало відомо, що НКЦПФР вже активно працює з міжнародними партнерами та профільними органами у цьому напрямі.

У Сальвадорі з'явився державний офіс Біткоїна

Уряд Сальвадора створив Державний офіс Біткоїна (ONBTC), який координуватиме всі місцеві проєкти, пов'язані з Біткоїном.

Нова організація проводитиме консультації пов’язані з Біткоїном з усіма зацікавленими сторонами, а також співпрацюватиме з іншими країнами щодо впровадження BTC.

У Бразилії схвалили законопроєкт, який регулює використання біткоїна

Палата депутатів Бразилії затвердила нормативну базу для торгівлі та використання біткоїна в країні. Тепер документ має підписати президент.

Законопроєкт дає визначення цифровим активам та постачальникам послуг щодо роботи з цифровими активами, а також зобов'язує учасників індустрії протидіяти відмиванню доходів та шахрайству.

Мер Маямі вирішив зберегти зарплату в біткоїнах

Попри ведмежий ринок, мер американського міста Маямі (Флорида) Френсіс Суарес вирішив зберегти зарплату в біткоїнах.

У листопаді 2021 року Суарес оголосив про плани стати першим політиком у США, який отримує зарплату в біткоїнах. Він вважає, що біткоїн може бути не лише активом для інвестицій та отримання прибутку, а й фундаментом для розвитку інновацій.

Binance купила японську біржу

Binance придбала біткоїн-біржу Sakura Exchange BitCoin (SEBC), зареєстровану в Агентстві фінансових послуг Японії.

Завдяки цьому придбанню Binance виходить на японський ринок як регульована організація.

Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Мешканці країни тепер можуть займатися трейдингом на платформі MercadoLibre. Юлiя Савицька 30 березня 2023
Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Бум у сегменті майнінгу змінюється на стале зростання. Дмитро Харьков 30 березня 2023
Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Регіон хоче полегшити надання банківських операцій для компаній, які працюють з біткоїном та криптовалютами. Юлiя Савицька 29 березня 2023