Прибутковість майнінгу біткоїна у 2022 році

Прибутковість майнінгу біткоїна у 2022 році

Біткоїн був і є «золотим стандартом» для цифрових активів. Його цінність пов'язана з обмеженою пропозицією та складністю майнінгу. Проте видобуток BTC цьогоріч помітно ускладнився.

У березневих звітах дослідницьких та аналітичних компаній йшлося про те, що вартість видобутку 1 BTC становить близько $40 000. Але на час написання цієї статті ціна 1 BTC становить близько $20 000, що вдвічі менше. Відповідно, і вартість видобутку біткоїнів з весни знизилася.

У звітах також згадувалася вартість майнінгу біткоїнів у різних країнах, де найвища вартість зафіксована у Венесуелі ($246 000), а найнижча – у Кувейті – лише $1400. У таких країнах, як Катар, Північна Корея, Казахстан, Ангола, Замбія та Судан, вартість майнінгу 1 BTC становить менш як $10 000.

Біткоїн – найбажаніший актив на планеті, який пропонує максимально можливий прибуток на кожну здобуту монету. Однак запаморочливе піке BTC з рекордного максимуму в $68 000 до поточної ринкової вартості у $20 000 обтяжило життя майнерів. Попри падіння, все ще є багато майнінг-ферм, які безперервно видобувають біткоїни. Чому? Невже є прибуток від майнінгу біткоїнів у 2022 році? Коротка відповідь: «так».

Як працює майнінг

Процес майнінгу досить енерговитратний, і наразі майнери отримують винагороду у вигляді 6,25 BTC (близько $125 000) за видобуток блоку та його додавання до блокчейну. Сьогодні майнери використовують професійне обладнання під назвою ASIC, яке має велику обчислювальну потужність.

Майнінг є запорукою безпеки та достовірності блокчейну. Він є основою консенсусу Proof-of-Work. За допомогою PoW майнери у блокчейні підтверджують транзакції, перш ніж додавати їх у хронологічному порядку в блокчейн.

Які фактори визначають вартість майнінгу біткоїнів

Хоча ринкова ціна BTC відіграє ключову роль у прибутковості майнінгу біткоїнів, існують інші важливі аспекти, які також відчутно впливають на неї.

Складність мережі та ціни на електроенергію

Електрика – найважливіша складова майнінгу біткоїнів, а складність мережі визначає необхідний обсяг обчислювальних потужностей для знаходження нового блоку. Якщо рівень складності високий, то нагорода буде меншою, а якщо низький – навпаки.

Нещодавно через обвал цін на біткоїн багато ASIC-майнерів з високими витратами на електроенергію було відключено, через що рівень складності відразу впав на 10%, що призвело до відповідного збільшення нагороди за ту саму потужність.

За оцінками Cambridge University, мережа майнінгу біткоїнів споживає понад 120 терават-годин енергії на рік. Це близько 0,6% світового енергопостачання.

Температура

Також майнери мають ураховувати клімат у місці встановлення обладнання, адже ще одним важливим фактором у майнінгу біткоїнів є контроль температури ASIC-пристроїв.

У цьому аспекті будуть «у плюсі» північні країни, де дешева електроенергія, холодний клімат і низька вологість, що підвищує ефективність машин та знижує вартість видобутку.

Вартість обладнання та оренда приміщень

Крім усього вищезгаданого, варто враховувати вартість встановлення ферми для майнінгу.

Устаткування для майнінгу коштує дорого, тому вартість установки залежатиме від його потужності. І не забувайте враховувати такі фактори, як охолодження пристроїв та оренда приміщення, щоб отримувати прибуток у довгостроковій перспективі.

Прибутковість майнінгу

Прибутковість майнінгу залежить від географічного розташування. Майнери в країнах з дешевою електроенергією можуть отримувати більший прибуток, на відміну від місць, де витрати на обладнання та електроенергію вищі.

Розрахунок простий: щоб дізнатися, чи прибутково вам майнити біткоїни, потрібно переконатися, що вартість вашого обладнання та електроенергії менша, ніж вартість видобутих біткоїнів.

Ще в листопаді 2021 року біткоїн торгувався майже по $68 000, що на сьогодні є рекордним максимумом для токена. Сьогодні він коливається від $19 000 до $21 000, що змусило велику кількість майнерів «покинути корабель».

За даними низки біткоїн-ферм, середня вартість видобутку 1 BTC нині становить від $12 000 до $13 000, а це означає, що їхній майнінг прибутковий. До того ж біткоїн-майнери зазвичай використовують стратегію «добувай та зберігай» (Hodl).

Висновок

Майнінг – це енерговитратний вид бізнесу. Видобуток біткоїнів навіть у 2022 році все ще прибутковий, і майнери намагаються накопичувати видобуті монети, щоб продати їх пізніше, коли ціна BTC зросте.

Для старту в цій індустрії слід пам'ятати, що майнінг залишається вигідним у багатьох частинах світу, але насамперед – у регіонах із холодним кліматом та дешевою електроенергією. Також важливими є вартість обладнання та оренда приміщень. У разі грамотної оцінки інвестиції в цю сферу можуть бути цілком перспективними та доцільними.

Це гостьовий пост Іллі Гольдберга, керуючого партнера ECOS. Думки, висловлені в цій статті, належать автору і не обов'язково відображають погляди BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024